Ana Sayfa / Haber
Üniversite-Sanayi Buluşması, II. Organize Sanayi Bölgesi`nde Yapıldı 1797 defa okundu    

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB'in beraber düzenledikleri "Üniversite-Sanayi Buluşması" etkinliği, Akbulut Tekstil'in ev sahipliğinde II. Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirildi.

Akbulut Tekstil'in konferans salonundaki toplantıya Malatya Vali Yardımcısı Latif Memiş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Çekirdek, KOSGEB Malatya Müdürü Murat Seki, rektör yardımcıları, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, sanayiciler, işadamları, üniversite çalışanları ve İnönü Üniversitesinde öğrenim gören bir grup yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine vurgu yaparak, 2023 hedeflerinin gerçekleşebilmesi için bu işbirliğinin güçlü ve işlevsel bir biçimde mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi: "Bu işbirliği lafta kalmamalıdır. Bilim insanları ile sanayiciler bir araya gelmeli ve beraber çalışmalıdır." Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Çekirdek de, yaptığı konuşmada, bu buluşmanın önemine vurgu yaparak, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Daha sonra sunumlara geçildi. İlk sunum Doç. Dr. Bünyamin Akdemir'e aitti. Akdemir, sunumunda, İnönü Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi'ni tanıtarak, bu merkezin işlevi ve çalışma alanı hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Bülent Alıcı ise, Malatya Teknokent'i tanıtan bir sunum yaptı. Prof. Dr. Alıcı, Teknokent'in bugünkü durumu hakkında bilgi verdikten sonra, Teknokent olarak sanayinin gelişmesine nasıl bir katkıda bulunacaklarını anlattı. Bakanlık görevlisi tarafından sunulması planlanan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri başlığı, söz konusu yetkilinin yoğun programı nedeniyle toplantıya katılamaması nedeniyle anlatılamadı. Bunun yerine Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Abdullah Duran, Malatya TSO Bünyesinde Buluşalım Ofisi'ni tanıttı. Son olarak KOSGEB Malatya Müdürü Murat Seki, KOSGEB Destekleri hakkında bir sunum yaptı.

Soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi. Toplantının kapanışında, bu toplantıların bundan sonra da devam ettirileceği ve ortak çalışmaların başlatılacağı ifade edildi.

 
Spam Traps