Ana Sayfa / Haber
Öğretim Elemanlarına Akademik Performans Ölçümü Anlatıldı 1417 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünün düzenlediği konferansta konuşan Dr. Metin Tunç, ''Akademik Performans Ölçümü ve Nitelikli Bilimsel Gelişim'' konusunda önemli bilgiler verdi.

Thomson Reuters ve Mikro Bilgi A.Ş. uzmanı  Dr. Metin Tunç'un konuşmacı olarak katıldığı konferans Hoca Ahmet Yesevi Salonu'nda gerçekleştirildi. Dinleyici olarak öğretim elemanlarının katıldığı konferansta, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Asım Künkül ve Prof. Dr. Yusuf Türköz de yer aldı.

 Dr. Metin Tunç, sunumunda "Akademik Performans İncelemelerindeki Gelişmeler", "Türkiye'de Akademik Performans İncelemeleri ve Yaşanan Sorunlar", "Türkiye'nin Niceliksel ve Niteliksel Akademik Gelişimine Dair Mevcut Durum", "Nitelikli Bilimsel Gelişime Dair Olası Stratejiler" başlıkları altında detaylı bilgiler paylaştı.

Türkiye'de akademik performans incelemelerinin kriterlerine ve  yaşanan  sorunlara değinen Dr. Metin Tunç,   niceliksel, niteliksel akademik gelişime ve nitelikli bilimsel yayın geliştirme konularında bilgiler verdi. Önemli olanın, yayın sayısı değil, yapılan yayının özgünlüğü, değer ve derecelendirmeleri etkileyen dergilerde yayımlanmış olması olduğunu vurgulayan Dr. Tunç, yayınların uluslararası işbirliği ile çıkarılmasındaki faydaları anlattı.

 
Spam Traps