Ana Sayfa / Haber
Akademisyenlerimiz 3. AR-GE Proje Pazarından Ödülle Döndüler 1645 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, "3. AR-GE Proje Pazarı" değerlendirmesinde birincilik ve üçüncülük ödüllerini aldılar.
İstanbul'da Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 3. AR-GE Proje Pazarı düzenlendi.

2 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Haliç Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 3. AR-GE Proje Pazarı kapsamında Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu tarafından belirlenen sanayici, bürokrat ve akademisyenden oluşan 16 kişilik bağımsız Ödül Seçici Kurulu, akademisyen, öğrenci, girişimci ve sanayici kategorilerindeki 285 projeden her kategoriden ilk üçe girenleri ödüllendirdi.

Akademisyen kategorisinde İnönü Üniversitesi 5 proje ile temsil edildi. Bu kategoride 187 projeden Doç. Dr. Burhan Ateş'in proje yürütücüsü olarak sunduğu bir proje ile 10.000 TL'lik 1.'lik ödülüne, diğer bir proje ise 3.000 TL ile 3.'lük ödülüne layık görüldü.

1.'lik Ödülü

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden Birincilik Ödülü:

Doç. Dr. Burhan Ateş, Doç. Dr. Süleyman Köytepe, Merve Karaaslan, Tıp Fakültesinde Doç. Dr. Hakan Parlakpinar, Prof. Dr. Nigar Vardı ve Prof. Dr. Cengiz Ara

Proje Başlığı: Polifenol Temelli Biyouyumlu Poliüretan Doku Yapıştırıcısı Üretimi

3.'lik Ödülü

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden Üçüncülük Ödülü:

Doç. Dr. Burhan Ateş, Doç. Dr. Süleyman Köytepe, Sevgi Balcıoğlu, Selam Gülgen ve Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümünden Prof. Dr. Emir Baki Denkbaş

Proje Başlığı: Sakkarit Temelli Sağlığa Zararlı Olmayan Poliüretan Kâğıt Yapıştırıcısı Üretimi

 
Spam Traps