Ana Sayfa / Haber
Çin ve Şili`den Gelen Heyet Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik`i Ziyaret Etti 1284 defa okundu    

Türkiye'de bulunan kaysı gen kaynakları, kayısı yetiştiriciliği teknikleri ve kayısı işleme teknikleri ile ilgili bilgi paylaşımı ve ortak proje geliştirme olanaklarını tartışmak için İnönü Üniversitesine Çin ve Şili'den gelen bir heyet Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i makamında ziyaret etti.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ergün Doğan'ın da hazır bulunduğu ve La Serena Üniversitesi Gıda Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mario Von Perez, Los Palembras Vakfı Genel Müdürü Manuel Farias ve yardımcısı Carlos Nunyes, Salamanka Yaş Meyve Üreticileri Başkanı Neson Nunan ve yardımcısı Bernardo Beyas, Çin Jiangsu Meyvecilik Araştırma Enstitüsünden Meyve Islahı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rujian Ma ve yardımcısı Doç. Dr. Cianlion Şü'nün katıldığı ziyaret Rektörlük makamında gerçekleşti.

İnönü Üniversitesi, Ziraat Fakültesi ve Kayısı ile ilgili yapılan çalışmaların konuşulduğu ziyaret sırasında Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, konuklarına Geleneksel El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yapılan seramik tabak hediye etti.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ergün Doğan, daha önce Avrupa Fonları 7. Çerçeve Programı dâhilinde Çin, Fransa, Almanya, Türkiye ve Azerbaycan'ın kayısı konusunda ortak yürüttükleri "Orta Asya, Kafkasya ve Avrupa'da Taş Çekirdekli Meyve Ağaçlarında Genetik Çeşitlilik" başlıklı proje kapsamında Çin ve Şili'deki çalışmalara katılmışlardı.

 
Spam Traps