Ana Sayfa / Haber
Merhum Fehmi Kolçak İçin Tören Yapıldı 3346 defa okundu    

Geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanı Okutman Fehmi Kolçak (48) için cenaze töreni yapıldı. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü C Blok önünde düzenlenen cenaze törenine Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Asım Künkül, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, fakülte dekanları, akademik ve idari personel, çok sayıda öğrencisi ve sevenleri katıldı.

İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdullah Çolak'ın okuduğu dualar ve Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlhan Erdem'in Merhum Kolçak'ın özgeçmişini anlatmasıyla başlayan törende Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından kısa bir konuşma yapıldı.

"İnsanların dünya hayatında en aciz oldukları ve kendilerini en aciz hissettikleri an ölüm gerçeğidir" diyen Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, "Ölüm mukadder bir gerçektir. İnsanoğlu bu gerçek karşısında acziyetini ifade etme dışında bir şey yapamamaktadır. Üniversitemizin gelişmesi konusunda önemli katkıları olan ve ani ölümü ile hepimizi derinden üzen Merhum Fehmi Kolçak'a Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum." şeklinde konuştu.

Üniversitemizde gerçekleştirilen cenaze töreninden sonra Okutman Fehmi Kolçak'ın cenazesi aynı gün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı'nda defnedildi. Eğitim Fakültesi öğretim elemanı Okutman Fehmi Kolçak; 1993 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliği Programı Grafik Ana Sanat Dalından mezun oldu. 1995 İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Programında Öğretim Elemanı olarak göreve başladı. 1998 İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Yüksek Lisans yaptı.  Birçok karma sergiye katıldı. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü'nde Grafik Tasarım, Estetik ve Sanat, Görsel Sanatlar Öğretimi, Fotografi, Bilgisayar Destekli Grafik, Çocuğun Sanatsal Gelişimi,  Yazı Sanat ve Estetik derslerini veriyordu.  3 çocuk babasıydı.
 
Spam Traps