Ana Sayfa / Haber
Rouen Üniversitesinin Rektörü Konuğumuzdu 1647 defa okundu    

.

Fransa Rouen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cafer Özkul,Rektörümüz Prof.Dr.Cemil Çelik'in konuğu oldu. Rektörlük makamındaki kısa görüşmenin ardından İBTAM(Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi)Toplantı Salonu'nda, Rouen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cafer Özkul,Rektörümüz Prof.Dr.Cemil Çelik ile Rektör Yardımcıları, Dekanlar ve öğretim üyelerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi. 
  Toplantıda ilk konuşmayı yapan Rektörümüz Prof.Dr.Cemil Çelik, aynı zamanda çocukluk arkadaşı olduğunu belirttiği Rouen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cafer Özkul'un Üniversitemizde misafir olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İnönü Üniversitesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunubelirterek konuşmasına başlayan Rektör Prof.Dr.Cafer Özkul, Fransa'daki üniversite yapılanması ve Rouen Üniversitesi hakkında detaylı bilgiler verdi; uluslararası düzeyde başarılı oldukları alanlar ve başarı stratejilerini anlattı.

Üniversitelerin bütün alanlarda iyi olmasının mümkün olmadığını,güçlerinin odaklandığı birkaç alan seçerek bu alanlarda uluslararası projeler üretilmesi gerektiğini söyleyen Rektör Prof.Dr.Cafer Özkul,çeşitli bilim alanlarını birbirinden ayırmanın çok zor olduğunu,artık dünya ölçeğinde başarılar için büyük projelerde farklı bilim dallarıyla uğraşan küçük grupların değil,yüzlerce insanın bir arada ekiphâlinde çalışması gerektiğini ifade etti.Rektör Özkul, Kişilere bağlı kısa vadeli başarı elde edilse de uzun vadeli başarı için geniş ekip çalışmalarının sağlanmasına, insan kaynaklarının ona göre yönetimi ve birlikte çalışma kültürünün mutlak surette kazanılması gerektiğine vurgu yaptı. 

 

 

 

 


 
Spam Traps