Ana Sayfa / Haber
Tıp Fakültemizin Mezuniyet Coşkusu 2292 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin 20. dönem öğrencileri diplomalarını aldı. Törende konuşan Dekan Prof. Dr. Ünsal Özgen, '2023 Büyük Türkiye' ve '2071 Lider Ülke Türkiye' vurgusu yaptı.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni'ne Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Türköz, Prof. Dr. İsmail Özdemir, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Tıp Fakültesi mezunları adına ilk konuşmayı yapan dönem birincisi Dr. Şeyda Güray, "Uzun ve zorlu çalışma maratonu sonrasında nihayet kutsal, onurlu hekimlik mesleğine adım atacağımız bu anlamlı törene hoş geldiniz. Altı yıllık hekimliğe hazırlık dönemimiz bugün sona ermiştir. Bizler, aklımızda bilgiler, kalbimizde insan sevgisiyle hayallerimizi gerçekleştirmek için belki farklı farklı yollara gideceğiz. Fakat dünyanın neresinde olursak olalım, aynı amaca hizmet ediyor olacağız. Burada edeceğimiz yemin, hayatımız boyunca aldığımız kararları, attığımız adımları etkileyecek ve daha da anlamlandıracaktır." dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, "2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılını geride bıraktığınız bugün, uzun bir maratonun yani Tıp Fakültesi eğitiminin sonu, daha da uzun bir maratonun yani hayat fakültesinin başlangıcına gelmiş bulunmaktasınız. Bugünden itibaren İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin tüm dünyadaki temsilcilerisiniz. Bugüne kadar öğrencilerimiz olarak sizleri zorlu sınavlardan geçirdik, uykusuz geceler geçirmenize sebep olduk. Bugün hekimlik gibi onurlu ve hayırlı bir mesleğe ilk adımınızı atıyorsunuz. Artık, dili, dini, cinsiyeti ne olursa olsun tüm insanların hizmetindesiniz. Şanlı tarihimiz bizim kuşağımıza 'Büyük Türkiye' vizyonunun köprüsü olmak görevini vermiştir. Bizler, 2023 Türkiye'sinin çekirdek neslini yetiştiriyoruz. Sizler de 2071 Türkiye'sinin yani dünyanın 'Lider Ülke'sinin kadrolarını yetiştireceksiniz." şeklinde konuştu.

Rektör yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz ise yaptığı kısa konuşmasında mezun öğrenci ailelerine seslenerek, "Evlatlarınızla ne kadar övünseniz azdır. Çünkü onlar kutsal bir mesleğin sahipleri oldular. Bundan sonra ülkemizin dört bir tarafına dağılacak olan çocuklarımız bu kutsal mesleği lâyıkıyla icra edecekler. Onları bugünlere getiren değerli ailelerine, bu kutsal mesleği öğreterek onları nitelikli birer birey hâline getiren hocalarına teşekkür ediyor, mezunlarımıza hayatlarında başarılar diliyorum." dedi.


Yapılan konuşmaların ardından dönem birincisi Dr. Şeyda Güray, yaş kütüğüne plaket çaktı ve birincilik ödülü ile diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Türköz'ün elinden aldı. Dönem ikincisi Dr. Feyza Fırat'a ödülünü ve diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, dönem üçüncüsü Dr. Ahmet Kocaer'e ise ödül ve diplomasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen verdi. 77 mezun öğrenciye hocaları tarafından diplomaları verildikten sonra Prof.Dr. Murat Aladağ öncülüğünde yapılan Hipokrat Yeminini ile tören sona erdi.

 
Spam Traps