Ana Sayfa / Haber
Yeni Çerçeve Programına Doğru: Horizon 2020 1473 defa okundu    

"TÜBİTAK UİDB Horizon 2020 Üniversite Başlangıç Seviyesi Eğitim ve Bilgilendirme Günü" toplantısı Üniversitemizde yapıldı.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcıları, Rektör Danışmanı, Fakülte Dekanları ve çok sayıda öğretim elemanı katıldı.

Toplantıda, TÜBİTAK Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ulusal Delegesi Ebru Başak Aköz ve Sağlık Alanı Ulusal İrtibat Noktası Uzmanı Nihan Eryılmaz, TÜBİTAK tarafından bu yıl içerisinde gerçekleştirilen tanıtım toplantıları ile AB 7. Çerçeve Programının devamı olarak 1 Ocak 2014'te başlayacak olan yeni Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı "Horizon 2020 (H2020)" ve İkili-Çok Taraflı İşbirliği fırsatları hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

İki bölüm halinde gerçekleşen toplantıda Çerçeve Programların Tanımı ve Kapsamı, Yeni Çerçeve Programına Doğru: Horizon 2020, Çerçeve Programlarda Çağrı ve Proje Sunma Döngüsü, UKO'nun Ortaklık Kurmaya Yönelik Faaliyetleri ve Destekleri, Horizon 2020'ye Katılmanın Kazandırdıkları, Bilgi Kaynakları, Üniversite Yapılanması ve Üniversitelere Ait Başarı Hikâyeleri konuları ele alındı.

 
Spam Traps