Ana Sayfa / Haber
Köy Okulları Bilim Şenliği Diploma Töreni ile Son Buldu 1253 defa okundu    

İnönü Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen İnönü Çocuk Üniversitesi "Köy Okulları Bilim Şenliği" diploma töreni ile tamamlandı.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan diploma törenine Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Özdemir, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Nurettin Şahin, Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Barış Otlu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen okullardan seçilen 30 başarılı öğrenci, İnönü Çocuk Üniversitesi "Köy Okulları Bilim Şenliği" etkinliği kapsamında bilimden sanata birçok farklı alanda derslere ve uygulamalı etkinliklere katıldı.

Beş gün süren etkinliğin sonunda öğrencilere İnönü Çocuk Üniversitesi "Köy Okulları Bilim Şenliği" etkinliklerine katılımlarından dolayı başarı belgesi verildi.

İnönü Üniversitesi Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Barış Otlu, il merkezinden uzakta olan çocukları Üniversite ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirdikleri İnönü Çocuk Üniversitesi "Köy Okulları Bilim Şenliği" etkinliğinin hem bilimsel hem de sosyal faaliyetler açısından oldukça yoğun ve başarılı geçtiğini ifade etti. 

 
Spam Traps