Ana Sayfa / Haber
Yardımcı Sağlık Personeli Mezunlarına Sertifikaları Verildi 1276 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi ile Malatya Valiliği tarafından Sosyal Destek Projesi kapsamında yürütülmekte olan "Yardımcı Sağlık Personeli Yetiştirme" kursu mezuniyet töreni yapıldı.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene Malatya Valisi Vasip Şahin, Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik,Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Yusuf Türköz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, öğretim üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Programın ilk konuşmasını yapan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, verilen sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini de ihmal etmediklerini belirterek, bu noktada insana ait değerler, insan ihtiyaçları ve kurumun bir araya geldiğini ifade etti. Söz konusu projenin 12.11.2012'de başlayıp 12.05.2013 tarihinde sona erdiğini söyleyen Başhekim Yrd. Doç. Dr. Aslan, 11 erkek 9 bayandan oluşan 20 kursiyerin polikliniklerde, ameliyathanede, mutfakta ve hasta bakıcı görevinde istihdam edildiklerini aktardı.

Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik ise konuşmasında üniversitelerin Dünya'da üstlendiği rollerin değiştiğini, sosyal sorumluluk projelerine dâhil olmayan üniversitelerin asli görevlerini yerine getirmediklerini belirterek İnönü Üniversitesi olarak sadece sağlık hizmetleri konusunda değil, engelli çocuklar, üstün yetenekli çocuklar ve yerel basının eğitimine varıncaya kadar birçok alanda bu tarz projelerin içerisinde yer aldıklarını ve bu sorumluluk bilinci ile devam edeceklerini söyledi.

Üniversite, şehir ve kurumların iç içe yoluna devam ettiğini ve bu durumu çok önemsediğini vurgulayan Vali Vasip Şahin konuşmasına şöyle devam etti: "Un ve şeker hazır, helvayı en iyi, en kaliteli şekilde yapmanın gayretini taşıyor herkes. Daha fazla katma değerle birlikte Üniversitenin bilimsel gelişmelerinden istifade edip, bunu verimlilik, tasarruf gibi neticelerle sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra, hayırlı bir protokole daha imza atıldığını ifade etmeliyim. Sağlık alanındaki imkânlarımızın ortak kullanımı yönünde çalışmalar yapacağız. Dünya'nın ulaştığı bilimsel ve sosyal kavramlardan saha da böylece haberdar olacaktır."

Vali Şahin SODES projesinin kursiyerlere % 100 istihdam sağlaması açısından da büyük öneme sahip olduğunu ayrıca ifade etti.

Program, kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

 
Spam Traps