Ana Sayfa / Haber
Sağlıkta İşbirliği Protokolü İmzalandı 1140 defa okundu    

Malatya Valiliği ve İnönü Üniversitesi arasında, ilimizde bulunan Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık tesisleri ile İnönü Üniversitesine ait Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi ve Diş Hekimliği Fakültesinin tıbbi, fiziki, makine-teçhizat ve sağlık alanındaki insan gücü imkanlarından en üst düzeyde faydalanarak bölgede ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin daha etkin biçimde üretimi, kaliteli olarak sunulabilmesi, araştırma ve sağlığın geliştirilmesi, kamu yararı sağlanabilmesi için ihtiyaca binaen belirlenecek sağlık alanlarında işbirliğinin ve buna ilişkin usul ve esasları belirleyen uygulamaların yapılabilmesinin amaçlandığı protokole imza atıldı.

Valilik binası toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Vali Vasip Şahin, Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay,  Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Şükrü Özdemir, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, Malatya Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Abdulvahap Boztepe katıldı.

Sağlık sektöründe önemli ve güzel işlerin yapıldığını belirten Vali Vasip Şahin, özellikle idarecilerimizin de gayretleriyle son yıllarda Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarımızla Üniversitemizin sağlık birimleri arasında çok ciddi ve samimi bir diyalog oluşmuştur. Bu diyaloğun meyvesini ise insanımız daha kaliteli ve standardı yüksek sağlık hizmeti alarak görmektedir. Bundan memnuniyet duymaktayım. Öncelikle Sayın Rektörüm Prof. Dr. Cemil Çelik olmak üzere bu hizmetlerin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Kurumlararası işbirliğinin sağlanması konusunda göstermiş olduğu özveriden dolayı Vali Vasip Şahin'e teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, "Üniversitemiz ile ilimizdeki sağlık kurumları arasında var olan işbirliğini imzalayacağımız protokolle somutlaştırmış ve daha ileriye taşımış oluyoruz. Toplumumuza, insanımıza hizmet kalitesi olarak yansıyan bu gibi iş birliklerin ilimizdeki diğer kurumlar ile de ilgili alanlarda gerçekleştirilmesini dilerim." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Vasip Şahin ve Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından hazırlanan protokole imza atıldı.

 
Spam Traps