Ana Sayfa / Haber
Teknik Direktör Yılmaz Vural Öğrencilerimizle Söyleşi Yaptı 1234 defa okundu    

Üniversitemizin davetlisi olarak öğrencilerimizle bir araya gelen Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, yardımcısı İlhan Var ve futbolcularından Serdar Gürler antrenörlük, futbol ve mesleki tecrübelerinden bahsettiler.

Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen söyleşiye Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Özbağ, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

1987 yılında henüz 33 yaşında iken Malatyaspor ile işe başladığını belirten Teknik Direktör Yılmaz Vural, o yıllarda Malatyaspor ile sağladığımız başarıları hiç unutmadım dedi. 

 

Türkiye 2. liginin muhtelif takımlarında 8 yıl profesyonel futbol oynadığını, bu arada Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünü okuduğunu ve ardından Almanya'ya gidip Köln Spor Akademisinden mezun olduğunu söyleyen Vural, "O yıllarda bu Akademiden mezun olmak her Türk'e nasip olmuyordu." ifadelerini kullandı.

Dinleyenleriyle futbol hayatında yaşadığı anı ve tecrübelerini paylaşan Vural, "Hayatta başarılı olmak istiyorsanız kendinize başarılı idoller örnek almalısınız. Üniversite hayatınızı iyi değerlendirin ve hangi mesleği seçerseniz seçin yolunuza başarıyla devam etmek istiyorsanız, iyi bir eğitim altyapısı oluşturmanız gerekmektedir." tavsiyelerinde bulundu.

Antrenör Yardımcısı İlhan Var ve futbolcu Serdar Gürler ise Yılmaz Vural gibi başarılı bir teknik direktörle çalışmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek öğrenciler tarafından kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar.

 
Spam Traps