Ana Sayfa / Haber
Hibe Cihazlarla İBTAM’ın Altyapısı Daha da Güçlenecek 1862 defa okundu    

İnönü Üniversitesi ile Zaragoza Üniversitesi (İSPANYA) arasındaki işbirliği çerçevesinde ve aynı zamanda TÜBİTAK'ın konuk bilim adamı destekleme programı kapsamında "Yeni Geliştirilen Lazer Fırınların Teknolojiye Uygulamaları" başlıklı seminer için üniversitemize gelen ICMA- Institute of Material Science of ARAGON'dan Prof. Dr. German F. de la Fuente Leis, Çukurova Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Özçelik, İnönü Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. M. Eyyuphan Yakıncı Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i bilgilendiren İBTAM Müdürü Prof. Dr. M. Eyyuphan Yakıncı, ziyaret kapsamında üniversitemiz ile Zaragoza Üniversitesi arasında var olan teknolojik iş birliğinin daha da kapsamlı bir şekilde genişletilerek devam etmesine ve karşılıklı değişim programlarından özellikle genç araştırmacıların daha fazla faydalanması konusunda görüş birliğine varıldığını, aynı zamanda Zaragoza Üniversitesi Malzeme Bilimi Laboratuarlarında mevcut bazı en son teknolojiye sahip cihazların hibe yoluyla üniversitemize kazandırılması hususunda anlaşmaya varıldığını ve hibe edilecek teknik donanımın Mayıs ayı içerisinde üniversitemize kazandırılacağını ve kurulumunun yapılacağı konusunda gerekli işlemlerin başlatıldığı, yeni gelecek hibe cihazlar ile İBTAM'in altyapısının daha da güçleneceğini sadece ulusal bazda değil aynı zamanda uluslararası düzeyde de yeni çalışmaların yapılacağını, ayrıca birçok doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin bu teknolojik cihazlardan faydalanabileceğini bunlarla ilişkili olarak ileri düzeyde projelerin başlayabileceğini ifade etmiştir.  

Ziyaret sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, üniversitemizin ulusal ve uluslararası düzeydeki konumu hakkında bilgi vermiş ve karşılıklı bilimsel işbirliklerinin önemini belirterek Prof. Dr. German F. de la Fuente Leis'e üniversitemiz alt yapısına yapacakları katkıdan dolayı teşekkür plaketi vermiştir.

 

 
Spam Traps