Ana Sayfa / Haber
TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışması Başladı 1084 defa okundu    

Türkiye Bilimsel Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması başladı.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde başlayan yarışmaya, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir ve Prof. Dr. Asım Künkül, TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İlhan İçen, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

26 Mart 2013 tarihinde gerçekleşen sergi açılışına, projeleri ile Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Şanlıurfa, Tunceli illerinden projeler başvurdu.

Başarılı ortaöğretim öğrencilerinin sergide yer alan projelerini inceleyen ve bilgi alışverişinde bulunan konuklar öğrencilere başarı dileğinde bulundular.

26-29 Mart 2013 tarihleri arasında devam edecek olan serginin ardından 29 Mart 2013 günü, Ödül Töreni Programı düzenlenecek ve Ankara finallerine gitmeye hak kazanan proje sahibi öğrencilere ve danışmanlarına ödülleri verilecek.

 
Spam Traps