Ana Sayfa / Haber
TRT, Hastanemizdeki Görüntülü Görüşme Tekniğini Haber Yaptı 1236 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde uygulanan ve hasta yakınlarına büyük kolaylık sağlayan "Görüntülü Görüşme Tekniği", TRT 1 ve TRT Haber kanallarının haber kuşaklarında örnek uygulama olarak tüm Türkiye'ye duyuruldu.

Yoğun bakım ünitelerinde yatan hastalar ile hasta yakınlarının görüşmelerinden kaynaklanan olumsuzlukların önlenebilmesi amacıyla, Turgut Özal Tıp Merkezinde uygulamaya konulan teknolojik ortamda görüntülü görüşme tekniği birçok yayın organında örnek uygulama olarak gündeme geldi.

Bu uygulama ile hasta yakınları, yoğun bakım ünitesinde yatan hastalarıyla hastane içinde hazırlanan teknolojik ortamlarda sesli ve görüntülü görüşme yapabiliyor. Bu uygulamanın hem hasta hem de hasta yakınları için büyük kolaylıklar sağladığı ve aynı zamanda hastanın sağlığını koruyan bir uygulama olduğu belirtiliyor. Zaman içinde, söz konusu uygulamanın daha da geliştirilerek hasta yakınlarının hastaneye gitmeden kendi evlerinde de aynı yöntemle görüşme yapabilmelerine imkân sağlanacağı ve bunun yoğun bakım dışındaki bazı üniteler için de gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

 

flowplayer("player", "http://www.inonu.edu.tr/flowplayer/flowplayer-3.2.5.swf");
   flowplayer("player", "http://www.inonu.edu.tr/flowplayer/flowplayer-3.2.5.swf");
 
Spam Traps