Ana Sayfa / Haber
Rektör Prof.Dr.Cemil Çelik'e Duygulandıran Ziyaret 1834 defa okundu    

Rektör Prof. Dr. Cemil Celik'in 49 yıl önce mezun olduğu ilkokuldan bir grup öğrenci, okul müdürü ve okul aile birliği başkanı ile birlikte İnönü Üniversitesine ziyarette bulundular.

Akçadağ ilçesine bağlı Kırkpınar Köyü İlkokulunun Müdürü Aysel Şahin, Okul Aile Birliği Başkanı Asım Solmazgül, öğrenciler Rabia Yerli, Yunus Emre Demir, Deniz Sinem Solmazgül ve Sıddık Solmazgül, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cemil Çelik'i makamında ziyaret ettiler.

49 yıl önce mezun olduğu ilkokuldan öğrencilerin kendisini ziyaret etmeleri, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i duygulandırdı. Öğrenciler de kendileriyle aynı sıralarda oturmuş birinin bugün üniversite rektörü olmasından duydukları gururu gizlemediler. Ziyaretten duyduğu büyük mutluluğu dile getiren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, kendisinin de 1963 yılında Kırkpınar İlkokulundan mezun olduğunu söyledi ve o döneme ait bazı anılarını konuklarıyla paylaştı. Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Kırkpınar İlkokuluna maddi ve manevi her konuda destekte bulunacağını da belirtti.

Kırkpınar İlkokulu Müdürü Aysel Şahin ise, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'in okullarından mezun olmasından gurur duyduklarını, kendisiyle tanışmak ve öğrencileriyle tanıştırmak amacıyla ziyarette bulunduklarını söyledi.Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, kendisini ziyaret eden minik öğrencilere hediyeler verdi. Öğrenciler, ilk kez geldikleri İnönü Üniversitesi kampusunda İnönü Müzesi ile Turgut Özal Müzesini, Üniversite Kütüphanesini, İnternet Merkezi ve Turgut Özal Tıp Merkezini de gezdiler.
 


 
Spam Traps