Ana Sayfa / Haber
Güneş Arabası Apicar İnönü Üniversitesi İçin Yarışacak 1497 defa okundu    İnönü Üniversitesi  Teknoloji Topluluğu öğrencileri ve öğretim üyelerinin çalışmaları sonucunda yapılan güneş arabası Apicar, 9-15 temmuz 2012 tarihinde İzmit körfezinde düzenlenecek  olan TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları Organizasyonunda İnönü Üniversitesini temsil edecek.

Yarışma öncesinde Rektörlük binası önünde gerçekleştirilen tanıtımda konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik; Üniversite olarak teknolojiye ve bilimsel gelişmelere çok önem veriyoruz. Güneş arabası da bunlardan birisidir. Geçen senelere göre daha geliştirilen ve hafifletilen güneş arabamız, bu sene Kocaeli'nde yapılacak yarışlara katılacak. Önümüzdeki yıllarda da güneş arabasının gelişmesi ve katılacağı organizasyonlarda üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmesi için, bu işle uğraşan öğretim üyelerimizi ve öğrencilerimiz desteklemeye devam edeceğiz, "dedi

Apicarın yapımıyla ilgili Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Arif Memmedov;" Teknoloji Topluluğu olarak özverili ve yoğun çaba göstererek güneş arabasını bu duruma getirdik. Öğrencilerimizin ders haricinde zamanlarını ayırdıkları ve meydana getirdikleri bu araba , kazanacağı başarıların yanısıra gelecekte de pratik anlamda kendilerine çok büyük fayda sağlayacak. Bu güneş arabası daha iyi mühendisler yetiştirilmesinde büyük bir fırsattır. Önümüzdeki yıllarda gelişen teknolojilerden de faydalanarak yeni araçlar yapmak için çalışmalarımız devam edecek."dedi. 

 
Spam Traps