Ana Sayfa / Haber
Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Alan İlk Diş Hekimliği Fakültesi 1426 defa okundu    

Kalite Yönetim Sistemi şartlarını yerine getirerek Tedavi Hizmetleri ve Eğitim Faaliyetleri kapsamında TSE tarafından belgelendirmeyi hak eden ve bu anlamda ilk Diş Hekimliği Fakültesi olan İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne TS EN IS0 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve 'Uluslararası Belgelendirme Ağı (IQNet) Belgesi'  verildi.Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Ünal, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, Malatya SGK İl Müdürü Mustafa Yılmaz, TSE Bölge Müdürü Mahmut Ulaş ve öğretim üyelerinin katıldığı bir tören düzenlendi.

Törende il konuşmayı yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, "kurumların gelişiminde ortak akıl yürütmenin, ekip ruhunu ön plana çıkartmanın önemini biliyoruz. Bu konuda kurumumuzun çok şanslı olduğunu düşünüyor ve başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik olmak üzere 250'den fazla üyesi bulunan ailemizin tüm bireylerini emeklerinden dolayı kutluyorum" dedi.

TSE Bölge Müdürü Mahmut Ulaş ise, İnönü üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin özverili çalışmalar sonucu kısa bir süre içerisinde hak ettiği iki önemli belge olan TS EN IS0 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve Uluslararası Belgelendirme Ağı (IQNet) Belgelerini takdim etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Tüm çalışanlarıyla, ülke insanına hizmeti önceleyen bir üniversite anlayışıyla yoluna devam ettiklerini vurgulayarak konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "Turgut Özal Tıp Merkezinden sonra bölgesine en kaliteli hizmeti sunma konusunda önemli başarılar elde eden Diş Hekimliği Fakültemizin de Kalite Yönetim Sistemi ve Uluslararası Belgelendirme Ağı Belgelerini hak etmesi bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır" dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra TSE Bölge Müdürü Mahmut Ulaş tarafından Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Serkan Polat'a TS EN IS0 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve Uluslararası Belgelendirme Ağı (IQNet) Belgeleri takdim edildi.

 
Spam Traps