Ana Sayfa / Haber
Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu 1316 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Malatya Valiliği tarafından Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu düzenlenen açılış töreni ile başladı

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan açılış törenine Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Sağlık İl Müdürü Dr. Nail Umay öğretim üyeleri ve kursiyer öğrenciler katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut yaptı. Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu'nun amacının, hastanın özelliklerini tanıyabilen, hasta odasını düzenleyebilen, hastanın yatak içi ve dışı hareketlerini yaptırabilen, hastayı kaldırabilen, bakım verebilen, hastaya oral ilaç verebilen, göze, kulağa, rektuma ve buruna ilaç uygulayabilen, ilk yardım uygulayabilen, pansuman yapabilen, engelli ve yaşlı hastalara bakım yapabilen eleman yetiştirmek olduğunu söyledi ve bu konuda yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise yaptıkları kısa konuşmalarda Sosyal Destek Projesi kapsamında yapılan bu tür etkinlerin önemine değinerek ülkemizin iş dünyasındaki değişik sektörlerin ihtiyacı olan ara eleman yetiştirme konusundaki bu tür projelerin istihdama katkısına vurgu yapılarak aynı zamanda ciddi sosyal sorumluluk projeleri olduğu belirtildi.

Konuşmalardan sonra Turgut Özal Tıp Merkezi Türk Halk Müziği Korosu tarafından müzik dinletisi sunuldu.

 
Spam Traps