Ana Sayfa / Haber
Kalkınma Bakanı Yılmaz: Bu Bir Türkiye Projesidir 1094 defa okundu    

Karaciğer nakli konusunda uluslararası bir üne sahip olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi önemli bir projeye daha imza atıyor. Tek organa ait olarak kurulan ve dünyada bir ilk olan Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü'nden sonra hazırlanan yeni bir proje ile Karaciğer Nakli Hastanesi kurulacak.
 


Karaciğer Nakli Hastanesi projesi için Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile görüşen Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz bu konudaki çalışmalar ile ilgili bilgiler verdiler.

Bilim, Sanayi, Enerji ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Malatya Milletvekili M. Mücahit Fındıklı, Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Yılmaz Tuna ve Malatya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı H. Hüseyin Erkoç'unda bulunduğu görüşmede Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, sağlanan başarılardan dolayı İnönü Üniversitesini kutlayarak, bu amaçla yapılacak olan hastaneye gerekli desteğin verileceğini söyledi. Karaciğer nakli hastanesi projesi sadece İnönü Üniversitesi'nin değil, bir Türkiye projesi olduğunu ve aynı zamanda dünyada da bir ilk olacağını vurguladı.

Karaciğer nakli hastanesi projesi ile ilgili tam desteğin sağlandığı görüşmede Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a teşekkür etti.

 Karaciğer Nakli Hastanesi ile ilgili projelendirme işlemleri tamamlandıktan sonra ödenek talebi için en kısa sürede Kalkınma Bakanlığına sunulacaktır.

 
Spam Traps