Ana Sayfa / Haber
Peyzaj Mimarlığı Bölümü ECLAS Üyesi ve LE: NOTRE III Proje Partneri Oldu 1550 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Avrupa Peyzaj Mimarlığı Okulları Birliği (ECLAS - The European Council of Landscape Architecture Schools) üyesi olmuştur.

Avrupa'nın peyzaj mimarlığı okulları arasındaki işbirliğini teşvik etmek, bilgi, deneyim ve uluslararası düzeyde peyzaj mimarlığı disiplini içinde fikir alışverişini kolaylaştırmak, düzenli uluslararası toplantıların tanıtımını yapmak amacıyla kurulan Avrupa Peyzaj Mimarlığı Okulları Birliği'ne üye olan İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, LE: NOTRE III projesinin de ortağı olmuştur.

LE: NOTRE, Thematic Network Project in Landscape Architecture,  2002 yılından bu yana Avrupa Birliği tarafından mali destek sağlanan, Peyzaj Mimarlığı alanında "Konulu Ağlar Projesi"dir.

LE: NOTRE Projesi web sayfası Avrupa'da ve bazı ülkelerde Peyzaj Mimarlığını ilgilendiren, başta akademik konular olmak üzere birçok konuda güncel bilgilerin yer aldığı geniş bir veri tabanı niteliğindedir ve normalde birçok farklı kaynaktan derlenebilecek bilgiler tek bir kaynaktan elde edilebilmektedir. Web sayfası kanalıyla Avrupa'da, örneğin; hangi konularda tezler yaptırıldığı; hangi alanlarda araştırmalar yapıldığı, hangi üniversitelerde doktora programı olduğu, hangi konferansların düzenlendiği, hangi kitap ve süreli yayınların olduğu ve benzeri daha birçok bilgiye ulaşım mümkün olmaktadır.

 
Spam Traps