Ana Sayfa / Haber
Hasta Yakınları Konukevi`nin Yeni Projeleri Anlatıldı 1648 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Konukevi'nin "Askıda Oda" ve diğer sosyal projelerinin tanıtım toplantısı düzenlendi.Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, Malatyalı işadamları, çok sayıda vakıf, dernek ve sivil toplum örgütü yöneticileri katıldı.

Program Turgut Özal Tıp Merkezi Konukevi'ni tanıtan ve bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerin anlatıldığı sinevizyon gösterimi ile başladı.

"Askıda Oda" ve "Askıda Elbise" projesinin de anlatıldığı sinevizyonda, hayırsever vatandaşlarımız tarafından bağışlanan para ya da giyim eşyalarının, ekonomik durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi hasta ve yakınlarına ücret alınmadan konaklama ve giyim yardımı karşılığında kullanıldığı anlatıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, "Turgut Özal Tıp Merkezi bilimsel ve akademik anlamda ülkemize yaptığı katkıda hızlı bir sıçrama yaptığı gibi sosyal anlamda da ciddi projelerin merkezi haline gelmiştir. Çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan Turgut Özal Tıp Merkezi Hasta Yakınları Konukevi bir gönüllülüğün göstergesidir. Bu hizmet tamamen gönül işidir. Gönül kelimesinin İngilizce karşılığını bulamazsınız. Çok farklı bir şeydir. İsteklilik değil, sevmek değil, katkı değil. Tamamen farklı bir anlamı vardır. İşte bizim toplumumuzda taş üstüne taş koyan şey gönüldür. Turgut Özal Tıp Merkezi Hasta Yakınları Konukevi'nin temelinde de gönül vardır. Bu sebepledir ki ihtiyaç sahibi hasta ve yakınlarını mutlu etmektedir. Bu gönüllülüğünün altında emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"Eğer yaptığınız işi gönlünüzü katarak yaparsanız, hiç tahayyül etmediğinizin üzerinde hizmetlere, hayırlara vesile olursunuz" diyen Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "Malatyalı İşadamları Derneği MİAD, Malatya Belediyesi ve İnönü Üniversitesi işbirliği ile yapılan ve geçtiğimiz yıl tamamlanan Turgut Özal Tıp Merkezi Hasta Yakınları Konukevi, sosyal sorumluluk projesinin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır. İnsanların en duyarlı olduğu, en çok yardıma ihtiyaç duyduğu an aile fertlerinden birinin hasta olduğu zamanlardır. Ne kadar zengin olursanız olun bu durumda ihtiyaç duyduğunuz bazı şeyleri zenginliğinizle tamamlayamazsınız. Bu anlamda ekonomik durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi insanların içerisinde bulundukları sıkıntılar ise daha da içler acısı olmaktadır. Turgut Özal Tıp Merkezi Konukevi bir nebzede olsa bu tür sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır. Şu anda Konukevimiz sosyal sorumluluk projesinin en iyi örneği olarak birçok il tarafından model alınmaktadır. Yani bu hizmet Türkiye de bir model olmuştur. Toplumun ihtiyacı olan daha nice sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmek inancıyla katkısı olan herkese teşekkür ederim" dedi.

Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada, "gönüllülük esasıyla yapılan her iş çok anlamlı ve güzel olmaktadır. Bu düşüncelerle yapılan Turgut Özal Tıp Merkezi Konukevi önemli hizmetlere ev sahipliği yapmaktadır. Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik'in öncülüğünde gelişen ve tamamlanan bu proje için katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Hedefimiz sadece Türkiye de değil dünyada da sağlık turizminin merkezi olmaktır. Özellikle karaciğer nakli ve daha birçok alandaki başarılarıyla dünyanın sayılı merkezleri arasına giren Turgut Özal Tıp Merkezi bu hedefimize ulaşma noktasındaki gayretimize en büyük desteği vermektedir" dedi.Yapılan konuşmalardan sonra Turgut Özal Tıp Merkezi Konukevi'nin oluşumu ve sosyal sorumluluk projesine katkılarından dolayı Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan ve Sosyal Hizmetler Müdürü Önder Uyanık'a plaket verildi ve programa katılan davetlilerle Turgut Özal Tıp Merkezi Konukevi gezildi.

Askıda Oda projesine katkıda bulunmak için Vakıfbanktaki TR920006701000000086642528 numaralı hesaba bağış yapılabilmektedir.

flowplayer("player", "http://www.inonu.edu.tr/flowplayer/flowplayer-3.2.5.swf");
   flowplayer("player", "http://www.inonu.edu.tr/flowplayer/flowplayer-3.2.5.swf");
 
Spam Traps