Ana Sayfa / Haber
Turgut Özal Tıp Merkezinden "Tıbbi Makara" Dergisi 1383 defa okundu    Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği Tıbbi Makara adında bir mizah dergisi yayınladı. Henüz ilk sayısı yayınlanan dergi, içeriği ve görsel tekniği açısından hem düşündürüyor hem de güldürüyor.

Yemek tariflerinden tutunda kişilik testleri, tuhaf soru ve cevaplar, yaşam, sağlık ve hekim hasta ilişkilerinin daha çok karikatürize edilerek anlatıldığı "Tıbbi Makara" dergisi, sağlık hizmetlerinde ülkemizin önde gelen üniversite hastanelerinden olan Turgut Özal tıp Merkezi'nin farklı hizmetlerinden biri olmaktadır.

Derginin ilk sayfasında insanları gülmeye davet eden Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen: "Tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin insan sağlığının en büyük koruyucusu ve tedavi edicisi yine kendisidir. Hiçbir teknolojinin hiçbir bilimsel gelişmenin başaramayacağı tedaviyi insan kendi kendine çok basit bir yöntemle yani gülerek yapabilir" değerlendirmesinde bulundu. 

 
Spam Traps