Ana Sayfa / Haber
Darendeli İşadamları Meslek Yüksekokulu ve Öğrencilerine Sahip Çıkıyor 1159 defa okundu    

Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (DASEV) tarafından yaptırılan Meslek Yüksekokulu binası 2011-2012 eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak.Darende ilçesinde bulunan İlahiyat Fakültesinin üniversitemiz merkez kampüsüne taşınması ve Darende Mustafa İclal Başer Meslek Yüksekokuluna öğrenci alımının durdurulmasından 10 yıl sonra Üniversitemiz işbirliği ile Darendeli hayırsever işadamlarımız tarafından Darende ilçesine bir Meslek Yüksekokulu kazandırılması çalışmaları başlatılmış ve 2010 yılı Ağustos ayında temeli atılan Meslek Yüksekokulu binası % 85 oranında tamamlanmıştır. Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (DASEV) tarafından yaptırılan Darende DASEV Meslek Yüksekokulu binası yaklaşık olarak 3 milyon TL'ye mal olacaktır.

Rektörlüğümüzce "Darende Meslek Yüksekokulu" adının "Darende DASEV Meslek Yüksekokulu" olarak değiştirilmesi teklifi Yüksek Öğretim Genel Kurulunca kabul edilmiştir.

Ayrıca eğitime yaptığı önemli katkılarıyla tanınan ve takdir edilen Darendeliler Kültür, Sağlık ve Eğitim Vakfı aldığı bir kararla 2011-2012 eğitim-öğretim döneminde "Darende DASEV Meslek Yüksekokulu" öğrencilerinden 100 kişiye 8 ay boyunca aylık 125 TL karşılıksız burs vereceklerdir.

 
Spam Traps