Ana Sayfa / Haber
Turgut Özal Tıp Merkezi Peyzaj Çalışmasıyla Daha Güzel 2662 defa okundu    

Ülkemizin en önemli sağlık yatırımlarından birisi olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, yapılan peyzaj düzenleme çalışmalarıyla daha modern bir dış görünüme kavuşuyor.
 


Peyzaj tasarımı, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemiz Peyzaj Mimarlığı Bölümü tarafından hazırlanan proje kapsamında 100 çeşit ağaç ve çalı formunda 6000 adet bitki türünün dikimi gerçekleştirilecek.

Projenin ilk etabında Turgut Özal Tıp Merkezi'nin Elazığ Karayolu tarafında 20 dekarlık alanda bitkilendirme çalışmaları tamamlandı. Bu alana yaklaşık 500 adet 2 metre ve üstü boylu çam ve sedir ağaçları dikildi. Ayrıca, Sağlık Yüksekokulu binasının önündeki 21 dekar alanda bitkilendirme çalışmaları devam etmektedir.
 


Peyzaj tasarım projesine göre, hasta yakınları için yapılan konukevinin bulunduğu 47 dekar alanda ve Turgut Özal Tıp Merkezi'nin önündeki yaklaşık 85 dekar alanda çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarına devam edilecektir. Tüm bitkisel düzenlemenin sonbahar dönemi içinde tamamlanması planlanmaktadır.

Turgut Özal Tıp Merkezi çevresi peyzaj düzenleme projesi kapsamında hasta yakınlarının, hastaların ve hastane personelinin faydalanacağı dinlenme amaçlı kafeler, oturma grupları, kamelyalar, pergolalar ve süs havuzları yapılacaktır.
 


Yapılan çevre tanzimi ve peyzaj çalışması sonunda Turgut Özal Tıp Merkezi, daha modern bir görünümüne sahip olacaktır.

 
Spam Traps