Ana Sayfa / Haber
Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu Açıldı 998 defa okundu    

Üniversitemiz  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Valiliğimiz tarafından Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında düzenlenen "Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu" nun açılış töreni yapıldı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binasında gerçekleştirilen açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, rektör yardımcıları, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde ilk konuşmayı yapan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Aysun Bay Karabulut, "Evde Bakım, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesidir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında "Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu'" nu açmakla önemli bir hizmeti yerine getirmiş olacağız" dedi.

Türkiye'nin ilk Evde Hasta Bakım Teknikeri Bölümünün Üniversitemize kazandırılmasıyla, bakıma muhtaç insanlarımıza eğitimli teknikerler tarafından hizmet edilmesinin önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, "günümüz koşullarında bakıma muhtaç insanlarımız ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. Bir ailenin en yaşlıları önceleri yakınları tarafından bakılmakta ve tüm ihtiyaçları çeşitli güçlüklere rağmen karşılanmaktaydı. Günümüzde ise gerek yaşlılarımız gerekse bakıma muhtaç diğer insanlarımız bu konuda birçok mağduriyetler yaşamaktadırlar. Sadece bakım hizmetlerinin karşılanması değil aynı zamanda verilecek olan hizmetin profesyonel elemanlar tarafından sağlanması da son derece önemlidir. Üniversite olarak bu ve benzeri birçok projeyle ülkemiz ve memleketimiz insanına hizmet etmekte bizlerin asli vazifesidir" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Sosyal Destek Projesi (SODES) Kapsamında Düzenlenen "Evde Hasta Bakım Elemanı Yetiştirme Kursu" nun verileceği sınıfların açılışı yapıldı.

 
Spam Traps