Ana Sayfa / Haber
İşadamlarımız Tarafından Yenilenen Ortopedi ve Travmatoloji Servisinin Açılışı Yapıldı 1474 defa okundu    

Turgut Özal Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Servis odalarının, hayırsever işadamları tarafından tefriş edilmesi nedeniyle bir açılış töreni düzenlendi.Törende konuşma yapan Ortopedi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurzat Elmalı, "yenilenen yüzü ile ortopedi ve travmatoloji bölümünü, şehrimizin yardımsever iş adamlarının da katkısı ile hizmete açmaktan kıvanç duymaktayım. TÖTM' de yapılmış olan bu yenileme çalışması ile bölgemiz, dünya standartlarında odalara kavuştu ve hizmete sokuldu. Tüm çalışma arkadaşlarım ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Baş Hekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, "bugün güzel bir açılış için toplandık. Bu ikinci açılışımız ve hastanemizde bulunan 12 kat içinde böyle açışlar yapmak için çalışmaktayız. Rektörümüz, şehir ve işadamlarımızın çalışmaları sonucunda bu tip açılışlarımızın süreceğini umuyorum. Bu bölümün önemli özelliği koğuş bölümünün kalkmış olması ve iki yataklı oda sistemine geçilmiş olması. Bu bölümün hizmete açılmasında çalışan ve emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir, "güzel bir takım çalışması ve ekip ruhu ile yeni bir bölümü daha hemşerilerimiz ve bölgemizin hizmetine sunduk. İnönü üniversitesinde ve hastanemizde çok güzel değişimler olmakta. 16 yıldır hizmet veren hastanemizde tabi ki yıpranmalar oldu. Bunların giderilmesi için güzel çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam edilmektedir. Malatyalı iş adamlarımızın bizlere verdiği katkılar inkâr edilemez. İş adamlarımız her zaman ellerinden geleni yapma gayretindeler, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu servisin yenilenmesinde emeği geçen herkese ve birim çalışanlarına da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Bu tip çalışmaların insana kattığı manevi duygunun çok önemli olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, "toplumumuzda beraber yaşayan insanların birlik olması, topluma faydalı işler yapılmasından daha önemlidir. Bu açılan birim, bunun en güzel örneğidir. Bizler, bunlarla yetinmeden daha fazlasını, Malatyalılarla yapmaya devam edeceğiz, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Törende kısa konuşmalar yaparak duygu ve düşüncelerini belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve işadamlarımız Müjde Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Necati Paşahan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin,  Güneş Gıda Bülent İlhan, Seher Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uruç, Öznesil Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Erşan, Malatya Aktif İşadamları Derneği Başkanı Ömer Fatin Nalçacı, Şehit Pilot Kurmay Yarbay Mithat Şamdancı adına Emine Şamdancı,İş adamı Remzi Kırıcı, İş adamı Fatih Ilıcak,İş adamı Turan Kapusuz, Merhum Murat Koçyiğit adına Ali Koçyiğit, Merhum Neriman Köknal adına Sibel Köknal, Tan Otomotiv Enes Perçin ve Yeşilkor Kömürleri sahiplerinden Abdullah Günay'a birimin yenilenmesi için sundukları önemli katkılarından dolayı plaket takdim edildi ve daha sonra tefriş edilen ortopedi ve travmatoloji bölümünün açılışı yapıldı.

 
Spam Traps