Ana Sayfa / Haber
Pakistanlı Cerrah Prof. Dr.Tufail Karaciğer Nakli İçin İşbirliği İstedi 795 defa okundu    

          İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde gerçekleştirilen karaciğer nakillerine katılan Prof. Dr. Muhammad Tufail, Pakistan'ın en kalabalık ikinci şehri olan Lahore Shaikh Zayed Hospıtal'da  (Şeyh Said Hastanesi) gerçekleştirmeyi planladıkları ilk karaciğer nakli için ülkesine dönüyor.

           Bir ay süreyle Karaciğer Nakli Ünitesindeki gelişmeleri izleyen Prof. Dr. Muhammad Tufail bu süre zarfında Turgut Özal Tıp Merkezi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile birlikte birçok ameliyata da katıldı.

           Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile birlikte Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret eden Prof. Dr. Muhammad Tufail, Pakistan'ın Lahore kenti Shaikh Zayed Hospıtal'da Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirmeyi düşündükleri ilk karaciğer nakli ile ilgili yardım ve işbirliği istedi.

           Daha önce karaciğer nakli gerçekleştiren birçok Ülkede bulunduğunu belirten Prof. Dr. Muhammad Tufail, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nin karaciğer nakli konusunda önemli bir başarıyı yakaladığını ifade ederek, burada kaldığı süre içerisinde kendisine gösterilen ilgiden ve sunulan katkılardan dolayı Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a teşekkür etti.

         Üniversite olarak Pakistan'la olabilecek her türlü işbirliğine açık olduklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, gerçekleştirilecek olan karaciğer nakli konusunda Prof. Dr. Muhammad Tufail'e başarılar diledi.

 
Spam Traps