Ana Sayfa / Haber
Basketbol Takımımız İlk Maçında Galip Ayrıldı 2153 defa okundu    

          İnönü Üniversitesi Akademispor Basketbol Takımı sezonun ilk maçını galibiyetle noktaladı.
         31 Ekim 2010 tarihinde İnönü Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen ve EBBL 2010–2011 sezonunun ilk müsabakası olan Elazığ Belediyespor ile İnönü Üniversitesi Akademispor basketbol takımı karşılaşması, İnönü Üniversitesi'nin galibiyetiyle sonuçlandı. 
        Karşılaşmayı baştan sona önde götüren İnönü Üniversitesi Akademispor basketbol takımı müsabakadan 83–54 gibi farklı bir skorla galip ayrıldı.

         Karşılaşma sonrasında konuşan İnönü Üniversitesi Akademispor Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Prof. Dr. İlhan İçen, "iyi bir başlangıç yaptık, devamının geleceğini temenni ediyorum, tüm sporculara ve izlemeye gelen seyircilere teşekkür ediyorum" dedi.

          Kulübün Asbaşkanı ve BESYO Müdürü Doç. Dr. Cengiz Arslan, Üniversite öğrencilerinden kurulu genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını belirterek, "amaçlarının prestij kazanmak değil öğrencilere tecrübe kazandırmak ve onlara yeni kapılar açmaktır" diye konuştu.        

          Kulüp antrenörü Oğuz Avcı ise galibiyetten dolayı mutlu olduklarını, Malatya halkının ve iş adamlarının  maddi manevi desteklerine ihtiyaç duyduklarını, ayrıca, bu yola gönül koyan, emek harcayan, yüreğiyle oynayan, maddi hiçbir beklentisi olmayan oyunculara teşekkürü bir borç bildiğini, söyledi. 

          Malatya İnönü Üniversitesi Akademispor basketbol takımı, 6 Kasım Cumartesi günü Tunceli Munzur Kolejspor ile ikinci maçını oynayacak.  

 
Spam Traps