Ana Sayfa / Haber
Başarılarını Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik İle Paylaştılar 777 defa okundu    

        Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü sporcuları, katıldıkları Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonasında 5 Altın, 2 Gümüş ve 2 Bronz kazandılar.
         24-25 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kırıkkale'de yapılan Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonasında ilimizi temsil eden Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü sporcularından H.İdil Özdemir, Mustafa Karakuş, İzzet Yaylar ve Zeki Erdem elde ettikleri başarılar ile takım olarak kulüplerine Türkiye ikinciliğini kazandırdılar. Türkiye çapında 79 kulüp arasında Türkiye 2.'si olan Malatya Görme engelliler Spor Kulübü Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ise bölge birinciliği elde ettiler.

         Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Şerif Büyükdaş ve katıldıkları şampiyonada başarılarla dönen sporcular H.İdil Özdemir, Mustafa Karakuş, İzzet Yaylar ve Zeki Erdem Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret ederek elde ettikleri başarıları paylaştılar.

         Malatya Görme Engelliler Spor Kulübünün ziyaretine sevindiğini belirten Rektör Prof. Dr Cemil Çelik elde edilen başarılardan dolayı kulüp yöneticilerini ve sporcuları kutladı.         Aldığı gümüş madalya ile Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonasında ferdi müsabakalarda Türkiye ikincisi olan ve Turgut Özal Tıp Merkezi santral memuru olarak görev yapan Üniversitemiz personeli İzzet Yaylar'ında aralarında bulunduğu sporcular ile birlikte fotoğraf çeken Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik Üniversite olarak elde edilen tüm başarıların destekçisi olacağını ifade etti.

 
Spam Traps