Ana Sayfa / Haber
İnönü Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu 1236 defa okundu    

       Bünyesinde 11 fakülte, 4 Yüksekokul, 9 Meslek Yüksek Okulu ve Devlet Konservatuarı bulunduran İnönü Üniversitesi, 2009-2010 eğitim öğretim yılında 3 bin 600 öğrenciyi mezun etti.


         Her fakültenin kendi bünyesinde düzenlediği, hüzün ve sevincin bir arada yaşandığı mezuniyet törenleri Üniversitemizin değişik salonlarında gerçekleştirildi.
 

         Eğitim, Eczacılık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Fen-Edebiyat Fakültesi H. Ahmet Yesevi Salonununda, Güzel Sanatlar Fakültesi, Malatya Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Devlet Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Konser Salonunda, Mühendislik Fakültesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda, Malatya MYO, Arapgir MYO, Sürgü MYO, Akçadağ MYO kendi binalarında, Kale MYO, Battalgazi MYO, Yakınca MYO ve Hekimhan MYO ise Tacan Kampüsünde gerçekleştirdikleri törenler ile 2009-2010 eğitim-öğretim yılı mezunlarına diplomaları verildi.


         Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan mezuniyet törenlerine Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan İçen, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri, öğrenci ve aileleri katıldı.


         Törenlerde Fakülte Dekanları ve mezun öğrenciler adına dereceye giren öğrenciler birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından törenler Fakülte birincilerinin mezun öğrenciler adına yaş kütüğüne plaket çakmasıyla devam etti.


       Okullarını başarıyla bitirip mezun olmaya hak kazanan ve diplomalarını alan mezun öğrenciler, birlikte kep fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadılar. Dört yılı birlikte geçirdiği arkadaşlarından ayrılmanın hüznüyle zaman zaman duygusal anlarında yaşandığı törenlerde renkli görüntüler izlendi.

      

 
Spam Traps