Ana Sayfa / Haber
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan Tele Konferans Sistemi İle ÜNİP Toplantısına Katıldı 1097 defa okundu    

         12. Üniversitelerarası İşbirliği Programı (ÜNİP) çerçevesinde 'Teknoloji Destekli Eğitim ve Üniversitelerarası Ders Kaynakları Paylaşım Projesi' konulu bir toplantı yapıldı.
         İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akıllı Sınıfta düzenlenen ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul'un tele konferans sistemi ile konuşmacı olduğu toplantıya Üniversitelerarası İşbirliği Programına katılan üye 27 Üniversitenin Rektör, Rektör Yardımcıları, Enstitü Müdürleri ve Enstitü Müdür Yardımcıları iştirak etti.

         Eğitim Fakültesi bünyesinde bulunan Akıllı Sınıf'ın modern teknik altyapısı tele konferans sistemine uygun olması nedeniyle burada gerçekleştirilen toplantıya  Ankara'dan sesli ve görüntülü olarak bağlanan YÖK Üyesi Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul, Teknoloji Destekli Eğitim ve Üniversitelerarası Ders Kaynakları Paylaşım Projesi'nin içeriği ve teknik altyapısı hakkında bilgi verdi.  

        YÖK tarafından hazırlanan Teknoloji Destekli Eğitim ve Üniversitelerarası Ders Kaynakları Paylaşım Projesi'ni tamamlamaya yönelik çalışmaların yapıldığını belirten Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul, proje ile Yükseköğretim kurumlarının teknoloji ile bütünleşerek kalite, kapasite ve verimlilik artışının sağlanmasının amaçlandığını söyledi.

        Tele konferans sırasında YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte toplantıya katılarak salonda bulunan dinleyicilerle konuştu.  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, İnönü Üniversitesi'nde şuan faydalanılan tele konferans sisteminin tüm üniversitelerde olabilmesi için bahse konu proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.  

 
Spam Traps