Ana Sayfa / Haber
İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Başladı 800 defa okundu    


        T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle İnönü Üniversitesi tarafından dördüncü kez gerçekleştirilen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali İspanya'dan Lucas FIGUERUA'nın yönettiği "Çünkü Bazı Şeyler Var Ki Hiç Unutulmaz" isimli filmin 13:30'da Kütüphane Seminer Salonundaki gösterimi ile başladı. 
         7 Mayıs 2010 Cuma gününe kadar devam edecek olan festivalde yarışmalı bölümün yanı sıra, dünya sinemasından kısa film örnekleri, atölye çalışmaları, oturumlar ve yönetmenlerle söyleşiler de yer alacaktır.

         Festivalin jüri üyeleri arasında yönetmen Işıl ÖZGENTÜRK, oyuncular Yeşim Ceren BOZOĞLU ve Rıza SÖNMEZ, akademisyen Nilay ULUSOY ve sinema yazarı Fırat SAYICI bulunmaktadır.
         Festival kapsamında 5 Mayıs Çarşamba günü saat 13:30'da Işıl ÖZGENTÜRK, Nilay ULUSOY, Rıza SÖNMEZ, Yeşim Ceren BOZOĞLU ve Fırat SAYICI'nın katılacağı "2000'li Yıllarda Türk Sineması" başlıklı bir söyleşi yer alacaktır. Ayrıca oyuncu Yeşim Ceren BOZOĞLU, 6 Mayıs 2010 Perşembe günü 13:30 – 15:30 saatleri arasında düzenleyeceği "Oyunculuk Atölyesi" ile İnönü Üniversitesi öğrencileri ile buluşacaktır. Festivalin son günü olan 7 Mayıs 2010 Cuma günü ise saat 14:00'de oyuncu Ayla ALGAN gerçekleştireceği söyleşide sinemaseverlerin sorularını yanıtlayacaktır.  

 
Spam Traps