Ana Sayfa / Haber
MİAD Sevgi Evleri Çocukları Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik`e Teşekkür Ziyaretinde Bulundular 1117 defa okundu            MİAD Sevgi Evlerinde kalan bir grup  çocuk Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret etti.

       İnönü Üniversitesi Yakınca MYO Tekstil Bölümü tarafından her yıl düzenlenen kıyafet defilesinin bu yılki programına  MİAD Sevgi Evlerinde kalan  çocuklar dahil edildi

       Düzenlenecek olan kıyafet defilesi programında kendilerinin de olmasına sevinen   çocuklar Malatya Sosyal Hizmetler Müdürü Murat Konan, İnönü Üniversitesi Yakınca MYO Müdürü Prof. Dr. Bülent Alıcı, Yakınca MYO Tekstil Bölümü Öğretim Üyeleri öncülüğünde Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret ettiler.

        Her yıl düzenlenen ve artık gelenekselleşen kıyafet defilesi için  hazırlanan kostümler tekstil bölümünde öğrenim gören öğrenciler tarafından hem hazırlanıyor hem de düzenlenen bir programla izleyenlere sunuluyordu.
       Bu yıl 14 Mayıs 2010 tarihinde farklı bir uygulama ile düzenlenecek olan kıyafet defilesinde, İnönü Üniversitesi Yakınca MYO Tekstil Bölümü öğrencileri tarafından tasarlanarak hazırlanan kıyafetler Malatya Sevgi Evlerinde kalan  çocuklara giydirilerek izleyenlere sunulacak. Çocukların gösteride sunacakları kıyafetler daha sonra kendilerine hediye edilecek.Gerçekleştirilecek olan kıyafet defilesinde konu mankeni olarak podyuma çıkacak olan  çocuklara psikolojik ve sosyolojik açıdan katkı sağlanması amaçlanıyor.

       Kıyafet defilesi  etkinliğine  dahil edilmelerine çok sevindiklerini belirten çocuklar Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e teşekkür edip yaptıkları resim tablosunu hediye ettiler.

       Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik' de  çocuklar için hazırlanan hediye paketlerini sunarak gerçekleşecek olan kıyafet defilesi programı için başarılar diledi. 

 
Spam Traps