Ana Sayfa / Haber
TÖTM Çevre Düzenlemesi Projesi ile Daha Modern Bir Görünüme Kavuşuyor 1278 defa okundu             Ülkemizin en önemli sağlık yatırımlarından birisi olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi yapılan çevre düzenlemeleriyle daha modern bir dış görünüme kavuşacak.

         Bir süre önce Malatya Valiliğinin öncülüğünde MİAD ve Malatya Belediyesinin katkılarıyla yapılacak olan Hasta Yakınları Konukevi'nin anlaşması sağlanarak bu anlamda hasta yakınlarının yaşadıkları sıkıntıları giderecek bir projeye başlanmıştı. Bununla birlikte yapılan ücretsiz otoparkla hasta yakınlarının bir ihtiyacı daha karşılanmıştı.

        Turgut Özal Tıp Merkezi çevre düzenlemesi projesi kapsamında çeşitli türlerden 2000 ağaç dikilerek başlatılan çalışmalar ile hastane etrafının daha yeşil ve modern bir görünüme kavuşturulması hedefleniyor.

         Bu proje kapsamında hasta yakınlarının, hastaların ve hastane personelinin faydalanacağı dinlenme amaçlı kafeler, oturma grupları, kamelyalar, pergolalar ve süs havuzları yapılacaktır.

        Turgut Özal Tıp Merkezi ve Araştırma Hastanesi etrafında yapılan çevre tanzimi ve peyzaj çalışması sonunda hastanenin görünümünün daha modern bir yapıya sahip olacağı hasta yakınlarının   konaklama ve çevre düzeni  sorununun da giderilmesi sağlanacaktır.


 

 
Spam Traps