Ana Sayfa / Haber
TFF`den Rektör Prof. Dr. Çelik`e Teşekkür Belgesi 1041 defa okundu             Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener tarafından İnönü Üniversitesi'ndeki sportif tesisleri kullandırmasından dolayı İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik'e verilen teşekkür belgesini, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi takdim etti.
         Rektör Prof.Dr. Çelik'e, üniversitenin sportif tesislerini kullandırmasından dolayı teşekkür belgesini sunan TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, yaptığı konuşmada, "Sayın Başkanımız Mahmut Özgener'in sizlere selamlarını getirdim. Günümüzde üniversitelerin spor anlamında birçok tesisleri var ama Malatya'mız çok değişik bir örnek teşkil ediyor. Kendi öğrencileri ve personeli dışında sportif tesislerini Malatya'ya açması bizim için büyük önem taşıyor. Biz de buradaki tesisleri açmanızdan dolayı Malatyalı gençler adına  son derece mutluyuz.  Gençlerimizin sportif faaliyetlere yönlendirilmesi ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması yönündeki çalışmalara büyük destek vermiş oldunuz, bu anlamda size minnettarız. Özellikle son 1 yıl içerisinde yoğun bir şekilde üniversitemizin tesislerini kullandık. Bu anlamda da Türkiye Futbol Federasyonu sizlere teşekkür belgesini bir borç bildi. Bu anlamda sizlere TFF Başkanımız adına bu teşekkür belgesini sunmaktan gurur duyuyorum" dedi. 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ise, İnönü Üniversitesi'nin birçok sportif tesise sahip olduğunu kaydederek, "Üniversite olarak bir çok alanda valilikle, yerel yönetimlerle, sivil toplum örgütleriyle ortak çalışmalarımız oluyor. Ülke yararına yapılacak her konuda yardıma hazırız. Sadece ben değil bütün öğretim üyesi arkadaşlarımız bu konuda çaba sarf ediyor." diye konuştu.
         Diğer taraftan  sportif tesislerin kullanımında emekleri geçen İnönü Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ferit Aksoy ve Spor Şube Müdürü Salih Coşar'a da teşekkür plaketi verildi.

 
Spam Traps