Ana Sayfa / Haber
İNÜSEM Yeni Kurslar Açıyor 2616 defa okundu    

         Halkımızın tüm kesimlerine hitap edecek kurs, seminer ve sertifika programları düzenleyerek toplumumuzun eğitim seviyesini yükseltmeyi, insanlarımızın beceri düzeyini geliştirmeyi, toplumla üniversite bütünleşmesini sağlamayı amaçlayan İnönü Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İNÜSEM) yeni kurslar açıyor.

        2009 yılında kurulan İNÜSEM'in hedefinin kamu, özel sektör, ulusal ve uluslararası kuruluş ve kişilere ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim programları planlamak, paket programları önermek, ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar, seminerler, konferanslar, eğitim fuarları düzenlemek ve koordinasyonunu sağlamak olduğunu belirten İNÜSEM müdürü Prof. Dr. Ahmet Baysar, ilgili birimlerden veya şahıslardan gelen teklifler doğrultusunda her alanla ilgili eğitici, araştırıcı programlar düzenleyebileceklerini söyledi.

        İNÜSEM, Yabancı Diller Yüksekokulu işbirliği ile açılan yabancı dil kursları 15 Martta başlayacak.  Kurslar hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı grupta toplanıyor.  İngilizce konuşma (Pratik İngilizce) kursları, KPDS ve ÜDS'ye yönelik kurslar ile Fransızca kursları, çalışan kişilerin katılabilmesi için hafta içinde akşamları 17.30'da ve hafta sonu cumartesi ve pazar günleri 09.30'da başlayacak.  

        Ayrıca, İNÜSEM ve Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü işbirliği ile Boehringer Ingelheim İlaç Tic. A. Ş.'nin destekleriyle düzenlenen "Klinik Araştırma Eğitimi Sertifika Programı" da Üniversitemiz Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda 17 Mart 2010 Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Sertifika programına İlimiz ve çevrede çalışan en az 200 hekim ve sağlık personelinin katılması bekleniyor.

          Yabancı dil kurslarına katılma şartları ve kurs programları ile ilgili bilgi Üniversitemiz internet sayfasından veya İNÜSEM'in 377 4925, 341 0110 nolu telefonlarından elde edilebilir.

 
Spam Traps