Ana Sayfa / Haber
Rektör Prof. Dr. Kızılay: MYO’lar Ülkenin Kalifiye Eleman İhtiyacını Karşılamalıdır 1579 defa okundu    

Meslek Yüksekokullarını ziyaret programı kapsamında Malatya Meslek Yüksekokuluna giden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, burada incelemelerde bulundu.

Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu ile birlikte Malatya Meslek Yüksekokulunu ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Bozkır ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Özcan karşıladı.

Malatya Meslek Yüksekokulu ve buradaki çalışmalar hakkında Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Bozkır'dan bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, her geçen yıl öğrenci sayısı artan Malatya Meslek Yüksekokulunun, tercih edilen önemli bir okul olduğunu belirterek buradan mezun olan öğrencilerin şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılar nitelikte olması gerektiğine vurgu yaptı. Rektör Prof. Dr. Kızılay, sahip olduğu bölüm ve programlar itibariyle, özellikle ilimizin kalifiye eleman ihtiyacını önemli oranda karşılayan Meslek Yüksekokulunun daha da ileri seviyelere taşınması için çalışacaklarını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay daha sonra Malatya Meslek Yüksekokulunun akademik ve idari birimleri ile öğrenci derslikleri ve laboratuvarlarında incelemelerde bulundu.

 

 
Spam Traps