Ana Sayfa / Haber
Merhume Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli İçin Tören Yapıldı 6648 defa okundu    

 

Rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli (44) için cenaze töreni yapıldı.

Rektörlük binası önünde düzenlenen cenaze törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın yanı sıra fakülte dekanları, akademik ve idari personel, yakınları, çok sayıda öğrencisi ve sevenleri katıldı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman'ın okuduğu dualar ve Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Durak'ın merhume Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli'nin özgeçmişini anlatmasıyla başlayan törende, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından kısa bir konuşma yapıldı.

İnönü Üniversitesinin kıymetli bir akademisyeni olan Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli'yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, "Uzun yıllar bilime emek vermiş, ülkesi ve milleti için çalışmış değerli bir bilim insanımızı ebediyete uğurluyoruz. Mekânı cennet olsun. Allahtan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum." dedi.

Üniversitemizde gerçekleştirilen cenaze töreninden sonra Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli'nin cenazesi aynı gün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.

Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli

Malatya Pütürge doğumlu olan Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli, 1992 yılında İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı fakültede 1993 yılında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1995 yılında yüksek lisans, 1999 yılında ise doktorasını tamamladı.

Birçok uluslararası hakemli dergide makalesi yayınlanan Yrd. Doç. Dr. Ayşe Serap Belli, çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıya bildiri sunmuş ve alana ilişkin kitap bölümü yazarlığı yapmıştır. 

 

 
Spam Traps