Ana Sayfa / Haber
Pütürge’de Arıcılık Merkezi Tesisinin Temeli Atıldı 1533 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Arıcılık Geliştirme-Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne ait tesisin temeli Pütürge ilçesinde gerçekleştirilen törenle atıldı.

Temel atma töreni için Pütürge'ye giden Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Pütürge Kaymakamlığı ve İlçe Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından temel atma töreni için tesisin yapılacağı alana geçildi.

Buradaki törene Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Pütürge Kaymakamına vekâlet eden Doğanyol Kaymakamı İsmail Toprak, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Genel Sekreter Doç. Dr. Kadir Kartalcı, Arıcılık Geliştirme-Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Semiramis Karlıdağ, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Abuzer Kalkan, Pütürgeli işadamları ve halkı katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "İnönü Üniversitesi Vakfı ve Pütürge Belediyesinin katkılarıyla yapımına başladığımız ve bugün temelini attığımız Geliştirme-Uygulama ve Araştırma Merkezine ait tesisin hayırlı olmasını diliyorum. Pütürge arıcılık ve bal üretimi konusunda önemli ilçelerimizdendir. Bir nevi sosyal sorumluluk projesi olan bu tesiste yapılacak olan çalışmalar ve araştırmalar ile aynı zamanda arı ve bal üreticilerine bilimsel anlamda önemli katkı sunacaktır." dedi.

Temeli atılan tesisin Pütürge ilçesi için önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Polat, "Arı ve bal üretimi ile geçimini sağlayan vatandaşlarımız için adeta bir bilimsel danışma merkezi görevini ifa edecek olan Pütürge Arıcılık Geliştirme-Uygulama ve Araştırma Merkezi binasının yapımına başlanması bizleri çok mutlu etmiştir. Bu projenin hayata geçirilmesinde en önemli katkıyı bizlere sunan Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik' teşekkür ederim." şeklinde konuştu. 

Yapılan konuşmalardan sonra tesisin temel atma işlemi gerçekleştirildi. Kapalı alanı 626 m2 olan tesisin kısa sürede bitirilerek hizmete sunulması hedefleniyor. Temel atma töreni, Pütürge Belediyesinin düzenlediği öğlen yemeği ile son buldu.

 

 
Spam Traps