Ana Sayfa / Haber
Ortopedi ve Travmatoloji Bölge Toplantısı İnönü Üniversitesinin Ev Sahipliğinde Yapıldı 1896 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen "Ortopedi ve Travmatoloji Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı" Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki ortopedi ve travmatoloji uzmanlarının bilimsel ve sosyal bir ortamda buluşmalarını sağlamak amacıyla, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 'Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı', 27 Mayıs 2016 Cuma günü yapıldı. Group Florence Nightingale Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Departmanı ve İstanbul Spine Center Başkanı Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu'nun onursal konuk olarak yer aldığı toplantıya katılım oldukça yüksekti. 

Açılışında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ ve Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Üner Kayabaş'ın da hazır bulunduğu toplantının ilk oturumunda, Florence Nightingale Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Omurga Cerrahisi Merkezinden Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu, "Dejeneratif servikal miyelopati ve güncel yaklaşım ", "60 Yaş Üstü Ciddi Osteoporozla Birlikte Kanal Darlığı ve Deformitesi Olan Olgularda Tedavi Yaklaşımı", "Alt Ekstremite Ağrısı ve Yürüme Güçlüğü Olan Kalça-Diz-Ayak Bileği Cerrahisi Planlanan Olgularda Hastanın ve Omurgasının Değerlendirilmesi" başlıkları altında sunumlar yaptı, katılımcılara bilgi verdi ve deneyimlerini aktardı. 

Toplantının öğleden sonra gerçekleştirilen ikinci oturumunda, Yüzüncü Yıl Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ata Gökalp "Tıbbi Şaft Kırıklarının İMÇ Yöntemiyle Tedavisi", Cumhuriyet Üniversitesinden Yard. Doç. Dr. Özhan Pazarcı ise "Ateşli Silah Yaralanmalarında Artoplasti Seçenekleri" konularında sunum yaptılar. 

Üçüncü oturumda ise, Gaziosman Paşa Üniversitesinden Doç. Dr. Bora Aslan, "Diz Çevresi Deformitelerinde İkili Douple Biplanar Osteotomiler", İnönü Üniversitesinden Doç. Dr.  Mehmet Fethi Ceylan, "GKD Erken Tanısından Karşılaşılan Problemler", Sütçü İmam Üniversitesinden Doç. Dr. Ali Murat Kalendar, "Pes Planusun Cerrahi Tedavisi" konularında tedavi yöntemlerini anlattı. 

Bir günlük toplantıya Gaziantep Üniversitesinden, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinden, Diyarbakır Dicle Üniversitesinden, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden, Elazığ Fırat Üniversitesinden, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinden, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinden, Şanlıurfa Harran Üniversitesinden, Erzincan Üniversitesinden, Adıyaman Üniversitesinden ve Malatya İnönü Üniversitesinden ortopedi ve travmatoloji uzmanı, beyin ve sinir cerrahisi uzmanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, radyoloji uzmanı öğretim üyelerinin yanı sıra Malatya, Elazığ, Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa Devlet Hastanelerinden ve özel hastanelerinden uzman hekimler de katıldı. Öğrencilerin de katıldığı ve konuşmaları dinlediği toplantının çok sıcak bir ortamda verimli geçtiği, katılımcıların büyük memnuniyet duydukları kaydedildi.

Toplantı Koordinatörü İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim DalıÖğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Korkmaz, program sonrası yaptığı kısa değerlendirmede, kendilerine destek veren İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne ve Malatya Büyükşehir Belediyesine, oturumlarda moderatör ve konuşmacı olarak yer alanlara veya dinleyici olarak katılanlara ayrı ayrı teşekkür etti. Korkmaz, toplantının başarılı ve çok verimli geçmesinin kendilerini memnun ettiğini, bu tür toplantıları düzenleme konusunda motive edici bir rol üstleneceğini söyledi.

İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılan "Ortopedi ve Travmatoloji Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı", gezi programı ile sona erdi.

 

 
Spam Traps