Ana Sayfa / Haber
14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlandı 1556 defa okundu    

14 Mayıs Eczacılık Günü, İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile Malatya Eczacı Odasının birlikte düzenlediği bir programla kutlandı.

Eczacılık Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, Malatya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Tahir Özelçi, eczacılar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan Rektör Yardımcısı ve Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İsmail Özdemir, yeryüzünün en eski ve onurlu mesleklerinden biri olan eczacılığın, toplum ve birey sağlığı açısından önemli bir misyon üstlendiğini belirtti. Rektör Yardımcısı ve Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İsmail Özdemir, "Eczacılık mesleği, sağlık sisteminde ve toplum hayatında önemli rol oynamaktadır. Eczacıların, ilaçların araştırılması, bulunması, formüle edilmesi, üretilmesi, temin edilmesi ve hastaya sunulması gibi hizmetlerin yanı sıra verdiği danışmanlık hizmetleri de önem arz etmektedir." dedi.

Bilimsel eczacılığın 177. yıldönümünü kutlayan Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi ise konuşmasında, eczacılık mesleğinin günümüz koşullarında yaşadığı sorunlara değindi ve bu sorunların çözümü noktasında çeşitli önerilerde bulundu.

Yapılan konuşmalardan sonra Eczacı Gül Reyhan Kara tarafından "Spor Eczacılığının Önemi" başlıklı bir konferans verildi.

Programın sonunda, Eczacılık Fakültesi öğrencilerine, staj gördükleri eczacılar ve hocaları tarafından beyaz önlük giydirildi.

 

 
Spam Traps