Ana Sayfa / Haber
Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Adıyaman Üniversitesinde Konferans Verdi 2163 defa okundu    

Kuruluşunun 10'uncu yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Adıyaman Üniversitesi tarafından davet edilen Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "Üniversitelerin Ülke Kalkınmasındaki Rolleri ve Sosyal Sorumlulukları" başlıklı konferansta konuştu.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü tarafından karşılanan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e Rektörlük Makamında gerçekleşen ziyaret anısına Adıyaman'ın tarihi ve turistik yerlerinden Cendere Köprüsü'nün maketi takdim edildi.

Ziyaretin ardından 10. yıl etkinlikleri açılış programına katılan Rektör Prof. Dr. Çelik, program kapsamında bir de konferans verdi.

Adıyaman Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferans etkinliğine Adıyaman Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, ilin kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

İnönü Üniversitesi ve burada gerçekleştirilen önemli sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, konferansında "Üniversitelerin Ülke Kalkınmasındaki Rolleri ve Sosyal Sorumlulukları" başlıklı bir sunum yaptı. Üniversitelerin, eğitim-öğretim ve bilim üretmenin (AR-GE) yanı sıra, topluma karşı sosyal sorumluluklarının da olduğunu belirten Prof. Dr. Cemil Çelik, İnönü Üniversitesinin bu anlamda hayata geçirdiği önemli projelerden bahsetti.

 

 
Spam Traps