Ana Sayfa / Haber
BESYO Kariyer Günleri’nde Alper Boğuşlu Konuştu 1673 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kariyer Günleri etkinliğinde Milli Takımlar Kaleci Antrenörü ve Milli Takımlar Kaleci Departman Sorumlusu Alper Boğuşlu öğrencilerle buluştu.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Konferans Salonu'ndaki etkinliğe Rektör Yardımcısı ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Davut Özbağ, TFF Bölge Sorumlusu Fahrettin Eserdi, TÜFAD Malatya Sorumlusu Nihat Bayındır, MASKF Malatya Temsilcisi Seyfullah Özdemir,  akademik, idari personel, öğrenciler ve bölge antrenörleri katıldı.

Türk kalecilik ekolünü oluşturmak için ciddi uğraşlar verdiğini belirten Alper Boğuşlu, "Girdiğimiz yolu, departman hocalarımla, kulüplerde görev yapan kaleci hocalarımızla, hep birlikte yürüyerek oluşturuyoruz. Her şeyi yazıp belgeliyor, görüntüleyip kaydediyoruz. Federasyon olarak kaleciliğin veri tabanını oluşturma çalışmalarımızda, göreve geldiğimizden bugüne kadar 1700 video görüntüsü kaydettik. Hepsi bize özel, başka hiçbir yerde olmayan antropometrik ölçümler ve raporlardır. Kendi ligindeki tüm kalecileri Türk olan ve dünyanın önde gelen takımlarında en az 5 kalecisi Türk olan kendi kalecilik ekolümüzü oluşturmak istiyoruz." dedi.

Bilgi, deneyim ve tecrübelerini dinleyenleri ile paylaşan Alper Boğuşlu'ya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ tarafından İnönü Üniversitesinin kristal plâketi hediye edildi.

 

 
Spam Traps