Ana Sayfa / Haber
İşadamı Tanrıverdi ve Göğebakan, Girişimcilik ve Kariyer Söyleşisinde Konuştu 1562 defa okundu    

Malatyalı işadamlarından Hikmet Tanrıverdi ve Yenal Göğebakan, İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Malatya İşadamları Derneği (MİAD) işbirliği ile düzenlediği "Girişimcilik ve Kariyer Söyleşileri" etkinliğinde konuştu.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHGİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve Cybersoft Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Göğebakan, etkinlik öncesi Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler. Ziyaretin ardından Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ile misafirleri "Girişimcilik ve Kariyer Söyleşileri" etkinliğine katılmak üzere Hoca Ahmet Yesevî Konferans Salonu'na geçtiler.

Etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesiriklioğlu, Malatyalı işadamları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

İnönü Üniversitesi "Girişimcilik ve Kariyer Söyleşileri" etkinliğine konuşmacı olarak davet edilen Malatyalı işadamlarından Hikmet Tanrıverdi ve Yenal Göğebakan, katılımcılara iş hayatı, kariyeri ve tecrübelerini anlattı. Hayatın hangi safhasında olursa olsun herhangi bir alanda başarılı olmak isteniyorsa azimle çok çalışmak, mutlaka her hangi bir yabancı dil bilimek, inovasyona açık ve vizyonel düşünmenin önemine vurgu yapan Hikmet Tanrıverdi ve Yenal Göğebakan, öğrencilere kendi hayatlarından kesitlerle başarılı olma hakkında bilgiler verdiler.

Gazeteci-Yazar Hasan Koç'un moderatörlük yaptığı söyleşiye Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdikleri ve sordukları sorularla söyleşiyi daha verimli hâle getirdikleri kaydedildi.

Söyleşi sonunda Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından konuşmacılara kristal plâket ve hediye paketi verildi.

Daha sonra Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ile birlikte İnönü Üniversitesi Güneş Enerjisi Santrali'ni de gezen misafir işadamları gördükleri ilgi nedeniyle müteşekkir olduklarını ifade ederek kampüsten ayrıldılar.

 

 
Spam Traps