Ana Sayfa / Haber
Ziyarette Raylı Sistemler Bölümü Kurulması Gündeme Geldi 1409 defa okundu    

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik'i makamında ziyaret eden ŞKÖ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve DDY yöneticileri, Raylı Sistemler Bölümü kurulmasına duyulan ihtiyacı gündeme getirdiler.

Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Alpay, Müdür Yardımcısı Fikret Nurettin Kapudere ve Devlet Demir Yolları (DDY) 5'inci Bölge Müdür Yardımcısı Mahmut Yetiş, Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik'i ziyaret ettiler.

Ziyaret Rektörlük makamında gerçekleşti. Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Alpay, okullarında Raylı Sistemler Bölümü'nün bulunduğunu, buradan mezun olan öğrencilerin öğrenimlerini aynı bölümde sürdürmek için değişik üniversitelere gitmek zorunda kaldıklarını belirtti. Fevzi Alpay, "Devlet Demir Yolları (DDY) 5'inci Bölge Müdürlüğünü bünyesinde barındıran Malatya'nın gerek eğitim gerekse uygulama alanında bu manada uygun bir il olduğunu düşünmekteyiz. Sayın Rektörümüz de takdir buyurursa İnönü Üniversitesinde açılabilecek Raylı Sistemler Bölümünün öğrencilerimiz için faydalı olacağını düşündük. Bu düşüncemizi ve önerimizi kendileriyle paylaşmak istedik." dedi.

Ziyaretlerinden ve düşüncelerinden dolayı konuklarına teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, söz konusu teklifi anlamlı bulduğunu belirterek, bu konuyu ilk senato toplantısında gündeme alacaklarını ve sonraki aşamaların da takipçisi olacağını ifade etti. 

 

 
Spam Traps