Ana Sayfa / Haber
Azerbaycan Milletvekili Aydın Hüseynov’dan Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik’e Ziyaret 1319 defa okundu    

Bir öğrenci topluluğunun organize ettiği "Hocalı Soykırımı" başlıklı panelin davetlisi olarak İnönü Üniversitesine gelen Azerbaycan Milletvekili Aydın Hüseynov, konferans öncesi Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, konuk milletvekiline İnönü Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. İnönü Üniversitesinin birçok açıdan gelişmiş bir üniversite olduğunu belirten Milletvekili Aydın Hüseynov ise, böylesine güzel bir üniversitede ağırlanmaktan şeref duyduğunu ifade etti.

Ziyaret anısına Azerbaycan Milletvekili Aydın Hüseynov'a plâket ve hediye paketi veren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik'e konuk Milletvekili tarafından Azerbaycan'ın Kız Kalesi ve dokuma motifi işlemeli minyatür halısı hediye edildi.

Ziyaret sonrası Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ile beraber "Hocalı Soykırımı" paneli için Hoca Ahmet Yesevî Salonu'na geçildi. Azerbaycan Milletvekili Aydın Hüseynov'un yanı sıra İnönü Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Teymuraz Abbasov ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yücel'in de konuşmacı olduğu panelde Hocalı Soykırımı ele alındı. Hocalı Soykırımı hakkında bilgiler veren konuşmacılar, bu katliamı gerçekleştiren ve insanlık namına utanç verici olayları yaşatan Ermenistan'ın dünya ülkeleri tarafından hak ettiği bir şekilde cezalandırılamadığına vurgu yaptılar.

 

 
Spam Traps