Ana Sayfa / Haber
Yaz Bilim Kampı`ndan Sonra Kış Bilim Kampı 999 defa okundu    

Ülkemizdeki çeşitli Fen Lisesi öğrencilerinin yaratıcı yönlerini ortaya çıkarılabilmelerine yönelik düzenlenecek olan Kış Bilim Kampı etkinliğine 11 il katılıyor.

Üstün yetenekli öğrencilerimizin katıldığı kampın amacı, genç yeteneklerin bilimsel gelişimi için motivasyon sağlamak,  bilimsel araştırma yöntemlerine yatkınlıklarını geliştirmek ve bu yolla Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu bilimsel ve teknolojik ilerlemenin itici gücünü oluşturacak bilim insanı alt yapısının oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.

Bu temel amaç doğrultusunda, bu öğrencilere,   'Kış Bilim Kampı' çerçevesinde, bu bilinci vermek, canlı tutmak ve bir projenin nasıl yapılacağını eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktır. Bu bağlamda, projeye katılan öğrenciler ilgi duydukları alanlara göre üçerli gruplara ayrılarak bir projenin nasıl hazırlandığı ve nasıl yürütülmesi gerektiğini bizzat yaşayacaklar. Bu süreçte karşılaşılacak sorunların tespit edilip, çözüm yollarının değişik yöntemlerle verilmesinin yanı sıra kamp sonrası, kampta oluşan öğrenci ve öğretim üyesi arasındaki ilişkinin sürekli olması da  sağlanmış olacaktır.

19-26 Haziran 2009 tarihinde yine İnönü Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi(UYEM) tarafından düzenlenen Yaz Bilim Kampının yoğun ilgi görmesi üzerine ikincisi olarak Kış Bilim Kampı 27 Ocak- 3 Şubat 2010 tarihinde düzenlenecektir.

Sekiz gün sürecek olan Kış Bilim Kampı'na Fen Liselerinin bulunduğu illerden Malatya, Sivas, Karaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Erzincan, Mersin, Elazığ, Yozgat, Amasya ve Bayburt'tan üstün yetenekli öğrenciler katılacaktır. TÜBİTAK'ın desteklediği Etkinliğe, TÜBİTAK Bölge Sorumlusu ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen Koordinatörlük yapıyor.

Etkinlik süresince öğrencilere bir projenin nasıl hazırlanması gerektiği öğretim üyeleri tarafından öğretilirken çeşitli animasyon ve spor aktiviteleri ile eğlenmeleri ve kaynaşmaları sağlanacaktır. Ayrıca Malatya' nın tarihi açıdan önemli olan bölgelerine geziler düzenlenecektir. 

 
Spam Traps