Ana Sayfa / Haber
Panelde “Vahyin Işığında Salih Amel ve Müslümanlar” Konusu Ele Alındı 1813 defa okundu    

 

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından "Vahyin Işığında Salih Amel ve Müslümanlar" başlıklı bir panel yapıldı.

Hoca Ahmet Yesevî Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, İl Müftüsü Ümit Çimen, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç. Dr. İsmail Karagöz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, akademik, idari personel ve öğrenciler katıldılar.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman'ın yönettiği "Vahyin Işığında Salih Amel ve Müslümanlar" başlıklı panelde, Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç. Dr. İsmail Karagöz, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Abdurrahman Kasapoğlu ve Doç. Dr. Abdurrahman Ateş konuştu.

"Vahyin Işığında Salih Amel ve Müslümanlar" başlıklı panelde anlatılacak olan konuların kendimizi test etmeye, düşünmeye ve düşündürmeye sevk edeceğini belirten Prof. Dr. Fikret Karaman, Müslümanların sahip olduğu değerler sayesinde nicelik ve nitelik olarak daha iyi bir konumda olması gerekirken, İslâm âleminin vitrindeki görüntüsünün maalesef arzu edilen seviyede olmadığını söyledi. Müslümanların özellikle salih amel işleme noktasındaki algısının yetersiz olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Fikret Karaman, Müslümanlara bu konuda sağlıklı bilgilerin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Daha sonra sırasıyla Prof. Dr. Abdurrahman Kasapoğlu, "Dindar Bir Bireyin Kişilik Yapısı İçerisinde Kur'an'ın Amel Dediği Olgunun Yeri", Doç. Dr. Abdurrahman Ateş, "Amellerle Katsayı İlişkisi", Doç. Dr. İsmail Karagöz ise "Amel-i Salih ve İbadet" başlıklı birer sunum yaptılar.

Panelin bitiminde konuk panelist Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanı Doç. Dr. İsmail Karagöz'e Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik tarafından kristal plâket verildi.

 

 

 

 
Spam Traps