Ana Sayfa / Haber
Doç. Dr. Tamer Budak’ın Editörü ve Yazarı Olduğu Kitap Yayınlandı 2242 defa okundu    

Hukuk Fakültemiz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Tamer Budak'ın Simon James ve Adrian Sawyer ile birlikte editörlüğünü yaptığı ve 11 ülkeden akademisyenlerin yazar olarak katkı sağladığı The Complexity of Tax Simplification adlı kitap yayınlandı. Kitapta ülkelerin vergi sistemlerini daha basit ve anlaşılır kılmak için gösterdikleri çabalar ve uygulamalar irdeleniyor. Kitabın kendi alandaki ilk eser olması nedeniyle önem taşıdığı kaydedildi.

Kitapta Tamer Budak, Simon James ve Adrian Sawyer, "The Complexity of Tax Simplification: Experiences from Around the World" başlıklı bölümde, 11 ülkeden elde edilen sonuçları değerlendiriyor.

Tamer Budak, ayrıca Serkan Benk ile birlikte kaleme aldıkları "The Complexity of Tax Simplification: Turkey Perspective" başlıklı bölümde, vergi sisteminin basitleştirilmesine yönelik olarak Türkiye'de uygulanmış ve uygulanmakta olan girişimleri uluslararası normlar çerçevesinde inceliyor.

Doç. Dr. Tamer Budak'ı, editör ve yazar olarak katkıda bulunduğu bu kitap çalışması nedeniyle kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

 
Spam Traps